Masážní, relaxační a terapeutické studo v Liberci, provádíme kvalifikované služby ve fyzioterapeutické oblasti...


  Home page
  Anticelulitidová masáž
  Aromamasáž
  Breussova masáž     
  Čokoládová masáž
  Čokoládová olejová masáž
  Dornova metoda     
  Havajská masáž           
  Indická masáž hlavy
  Klasická masáž    
  Kokosová masáž          
  Lymfatická masáž        
  Masáž Lávovými kameny 
  Medová masáž
  Ozonová masáž   
  Ozonová masáž obličeje
  Peeling pokožky
 Reflexní masáže            
  Reiki
  Relaxační masáž
  Skořicová masáž          
  Sportovní masáž
  Těhotenská masáž   
  Thajská baby masáž     
  Zázvorová masáž          

  Ceník služeb
  Kontakt
 Kontraindikace masáže
  Kurzy masáží a terapií   
   Víte že ...?
  O masáži   
  O zdraví

  Fotogalerie 
  Odkazy

 

Při poskytování služeb našim klientům se setkáváme s různými otázkami, mýty a pověrami v oblasti masáží. Na této stránce se Vám budeme snažit alespoň trošku osvětlit tuto problematiku. Co vše se dá masírovat? Masírovat se dají všechny části těla, neboť všude máme alespoň nějaký byť malý sval. Málo který klient však zažil jinou masáž, než-li zad a šíje. Přitom ale neví oč přichází.

     Například masáž nohou je velmi uvolňující a po této kůře má mnoho zákazníků pocit, jakoby se vnášeli na polštářcích. Navíc na ploskách chodidel a v oblasti kotníků je mnoho reflexních bodů, které souvisejí se správnou činností vnitřních orgánů. Často ani nevnímáme co nás všechno bolí, neboť jsme si na tento fakt již dávno zvykli. Teprve po masáži zjistíme jaký je život příjemný bez těchto nahromaděných bloků a bolestí.

      Jen velmi málo známá je masáž hýždí. Maséři je ani samostatně nenabízejí, snad kvůli obavám, že bude porušeno jakési tabu. Přitom hýžďové svaly jsou nejnamáhanější v celém těle. Používáme je celý den ať již při pohybu, nebo v klidu při sezení. Mezi maséry se však ví, že masáž hýždí je ta nejpříjemnější a nejvíce uvolňující masáž na celém těle.

     Taktéž masáž horních končetin se používá jen velmi málo. Snad jen při sportovních masážích či rehabilitacích. Schválně se ale zamyslete nad tím, kolikrát denně ruce použijete. Zkuste si dát někdy regenerační masáž rukou a zjistíte jak velmi příjemná je to kůra nejenom v horní části v oblasti déltového svalu, kde se navíc na pažní kosti upínají svaly hrudní a zádové ale i na ploskách dlaní kde se nachází množství reflexních bodů (stejně tak jako je to u chodidel), které efektivně stimulují vaše orgány ke správné činnosti.

    Kromě aktivace reflexních bodů, má masáž končetin další důležité účinky. jedním z nich je rozproudění lymfatických cest. Tyto se nacházejí pod povrchem kůže a každá masáž napomáhá správnému toku lymfy, která má za úkol odvádět z těla škodliviny. Dalším účinkem který je odborně nazýván mechanickým, je doprava krve z periferií tedy končetin směrem k srdci. Tato výměna krve, které intenzivně masáží napomáháme je velmi prospěšná pro zdraví Vašeho oběhového systému.

 

   Masáže jsou jedním z nejstarších a nejpřirozenějších způsobů ozdravující pomoci, které lidstvo od nepaměti naprosto spontánně a přirozeně používá. Existuje celá řada masážních technik a přístupů. Nebudu se zde ale zmiňovat o tom, co všechno existuje, ale spíše se pokusím obrátit pozornost k tomuto způsobu relaxace, regenerace, ale i nápravy některých zdravotních problémů.

   Je zajímavé, že pravidelná návštěva kadeřnického, kosmetického či nehtového salonu se stala celkem běžnou součástí běžného života velké části národa, ale využívání možností masážní péče tak rozšířené není, přestože "obyčejná masáž" dokáže často vyřešit mnoho zdravotních potíží, se kterými jsou lidé zvyklí navštěvovat lékaře a přijímat spoustu medikamentů. A to mnohdy dlouhodobě a neúčinně. Tím nechci nikoho navádět, aby v případě zdravotních potíží lékaře vynechal. Spíš chci poukázat na další možnosti pomoci, které jsou tak málo využívané a které může každý zařadit a použít. A to jak v případě již existující zdravotní poruchy, tak (a to zejména) jako prevenci proti vzniku případných zdravotních obtíží.

     Účinky masáže mohou totiž být mnohem hlubší, než by se na první pohled mohlo zdát. Mluvím o kvalitně provedené masáži. Ne všechny takové jsou. Je smutné, že právě ty, které nabízí zdravotnictví, kvalitu často postrádají. Ne snad kvůli nešikovnosti masérů, ale zejména díky rozsahu, který pro ně zdravotnický systém určil. To jenom potvrzuje, jak jsou masáže systémově nedoceněnou disciplínou. Ale každý máme možnost volby. Proto si dovoluji trochu zaagitovat a navrhnout:


                   
"Pečujte o sebe a dopřejte si masáž !" :-))

     Těšíme se na Vaši návštěvu v příjemném prostředí našeho studia. 

                                                                      Oldřich Spěváček

                                                          


V   našem   studiu používáme výhradně přírodní   produkty a kvalitní   kosmetiku!                           Přirodní masážní oleje a kvalitní kosmetika - klikni pro info...


    V našem studiu se Vám    bude   věnovat certifikovaný   masér


  Certifikace


Věnujte   krásný dárek svým blízkým formou  poukazu na masáže či terapie.

 


 

 

 

       

 

 
                 

Design by Oli
© RelaxMax